+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
Geenitestide labor  >  Kogemuslood   >  Sigridi lugu: “Olen ühe kuuga alla võtnud 4 kg”

Sigridi lugu: “Olen ühe kuuga alla võtnud 4 kg”

 

Toome Teieni loo meie kliendist Sigridist, kes otsustas teha FiguraGen Weight geenitesti, et välja selgitada, milline on tema jaoks sobiv toitumisviis tervislikuks kaalulangetuseks ja näha kuidas erinevad toitained talle mõjuvad. Sigridi geenitestist selgus, et tema geenidega sobib kõige paremini tasakaalustatud toitumine ehk tema keha lõhustab ja töötleb kõiki toitaineid (valke, rasvu, süsivesikuid) üsna võrdselt. See tähendab seda, et üksikute toitainete tarbimise suurendamine või vähendamine menüüs ei annaks lisatulemust. Kuna testi tulemus andis talle indu juurde oma geene veel paremini tundma õppida, siis soovis ta teada ka oma riske vitamiinide ja mineraalainete puuduse tekkeks.

 

 Uurisime Sigridilt, miks ta geenitesti kasuks otsustas ning milliseid muutuseid see kaasa on toonud.

 

Miks otsustasite teha geenitesti?

Otsustasin teha geenitesti, et saada teada, millised toitained ja kuidas mulle mõjuvad ning leida mõistlik viis kaalu langetamiseks 3-4 kg.

 

Kuidas personaalsed geeniandmetel põhinevad toitumissoovitused Teile mõjunud on?

Soovitused on väga hästi mõjunud. Olen ühe kuuga võtnud alla 4 kg. Lisaks geenitestil põhinevale menüüle olen suurendanud ka sportimise kordi nädalas.

 

Kuidas olete rahul meie retseptidega?

Toidud on väga maitsvad, seetõttu võiks näidismenüü olla rohkem kui 3-päevaks. Kaasas võiks olla pigem 7- või 14-päeva näidismenüü.

 

Kui oluliseks peate personaalset geeniandmetel põhinevat lähenemist toitumisele ja treeningutele?

Minu kogemusele tuginedes see toimib, kuna varasemad kaalulangetamised ei ole olnud tulemuslikud. Hea on see, et geenitesti näidismenüüd järgides ei teki näljatunnet ning portsjonid on oluliselt suuremad, kui ma tavapäraselt harjunud olen.

 

Kellele soovitaksite geeniteste?

Soovitaksin geeniteste neile, kes tahavad suhteliselt vähese vaevaga kaalu langetada nii, et ei tekiks näljatunnet ja saaks maitsvalt süüa.

 

Soovitaksin geenitesti neile, kes tahavad suhteliselt vähese vaevaga kaalu langetada nii, et ei tekiks näljatunnet ja saaks maitsvalt süüa.

 

Kuna Sigrid jäi esimese testi tulemustega väga rahule, siis soovis ta teada ka oma riski mikrotoitainete puuduse tekkeks. Geenitesti vastusest selgus, et tal on suurenenud risk B12-vitamiini, D-vitamiini ning oomega-3 rasvhapete puuduse tekkeks.

 

Sigridi kommentaar: „D- ja B12- vitamiinide puuduse kõrge risk ei ole minu jaoks üllatus, olen neid igapäevaselt juurde võtnud. Küll aga arvasin, et mul on geneetiliselt soodustatud risk rauapuudusele, mida test siiski ei näidanud. Üllatusena tuli ka oomega-3 suurenenud risk.  Saan testi tulemusi edukalt toidu- ja vitamiinivalikus arvestada, et ennetada teatud vitamiinipuudust ja terviseriske.”

 

Sigridi geneetilise profiili kokkuvõte:

 

Kui ka sind huvitab, milline toitumisviis on kooskõlas Sinu geenidega, siis ainevahetuse eripärasid uuriva geenitesti FiguraGen Weight saad tellida SIIT. Vitamiinide ja mineraalainete puuduse tekkeriski geneetilise analüüsi kohta saab täpsemalt lugeda SIIT.
Kommentaare pole

Lisa kommentaar