+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
Geenitestide labor  >  Kogemuslood   >  Persoonilugu: Kristjan Rosenberg

Persoonilugu: Kristjan Rosenberg

 

Kristjan Rosenberg (25) on Eesti paremikku kuuluv mitmevõistleja, kes tegutseb selle nimel, et pürgida lähemale maailma paremikule. Ta on kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt eri vanuseklassides võitnud kokku 39 medalit ning esindanud Eestit mitmetel tiitlivõistlustel.  Sel kevadel tegi ta meie juures erinevaid geeniteste, et oma keha veelgi paremini tundma õppida. Suvel püstitas ta kümnevõistluses uue isikliku rekordi. Uurisime temalt veidi sportlike tegemiste kohta ja palusime jagada ka enda kogemust seoses geenitestidega.


Räägi natukene endast. Kuidas leidsid tee spordini? Millised on Sinu eesmärgid spordis?

Kuna isa on mul ise kergejõustikutreener ja suur spordifänn, siis ta õpetas mulle paljusid spordialasid: korvpall, võrkpall, lauatennis, suusatamine jne, aga kergejõustik tundus mulle just sobivat. Väikesest peale tegin kõiki kergejõustikualasid, ühele kindlale alale ei keskendunud. Otsustasin mitmevõistluse kasuks alles gümnaasiumi ajal sellepärast, et mul polnud ühtegi konkreetset silmapaistvat ala. Peale paariaastast vigastuse perioodi, ületasin sel aastal esimest korda 8000 punkti piiri (8033 punkti) ja asun tulemusega maailma edetabelis 30 seas.

Suuremateks eesmärkideks on võita tiitlivõistluste medal ja tagada pääs olümpiamängudele. Mulle väga meeldib igapäevaselt pingutada ning pürgida enda eesmärkide poole.

 

Miks otsustasid teha geenitesti?

Olen sotsiaalmeedias näinud, et paljud välismaa tippsportlased on teinud geeniteste, mis on andnud neile enda keha kohta palju infot. Tahan teada enda keha kohta rohkem ja kuidas ta reageerib erinevatele teguritele. Leian, et tippspordis mõjutab iga väikegi asi sooritust ning suudan teada saadud info enda kasuks pöörata.

 

Leian, et tippspordis mõjutab iga väikegi asi sooritust ning suudan geenitestist saadud info enda kasuks pöörata.

 

Millist geenitestist saadud infot kõige põnevamaks pead?

Testist sain palju rohkem infot kui oodata oskasin. Näiteks geenid, mis mängivad rolli jõu- ja plahvatuslikel aladel, pigem ei soosi mind. See selgitab ka seda, miks mul jõudu treenides jõunäitajad aeglasemalt paranevad kui teistel. Lisaks sain teada, milliste vitamiinide ja mineraalainete tarbimisele peaksin suuremat rõhku pöörama. See on eriti oluline praegusel ettevalmistusperioodil, kus koormused on suuremad ja tuleb tagada keha jaoks kõik vajalik.

 

Kui oluliseks pead personaalset lähenemist toitumisele ja treeningutele?

Muidugi on võimalik leida endale sobivaim toitumisharjumus vastavalt soovile (kui eesmärgiks on näiteks kaalu langetamine ja hoidmine) läbi katseeksitusmeetodi.  Ainult, et see võib lihtsalt kaua aega võtta. Geenitestide vastus tuleb mõne nädalaga ja kokkuvõttes hoiab kokku raha ja enda aega. 

 

Kristjan Euroopa võistkondlikel mitmevõistluse meistrivõistlustel oda viskamas, kus sai püstitatud uus isiklik rekord 8033 punkti. Foto: Jan Õiglane.

 

Kellele soovitaksid geeniteste?

Absouluutselt kõigile: nii sporditegijatele kui ka mitte spordihuvilistele. Tänu testile saab teada, kuidas oma keha jaoks sobivalt toituda, kuidas ilma mingi range dieedita soovi korral kaalu langetada või hoida, kuidas näiteks piimatooted sind mõjutavad või näiteks millistele vitamiinidele ja mineraalainetele peaks rohkem tähelepanu pöörama. Ühesõnaga kõik, kes tahavad igapäevaselt end oma kehas hästi tunda, võiksid mõelda geenitestile.

 

Kõik, kes tahavad igapäevaselt end oma kehas hästi tunda, võiksid mõelda geenitestile.

 

Huvi korral, saad Kristjani tegemistel silma peal hoida tema Facebooki lehel  ja Sportlio keskkonnas.

 

Kaanefoto autor on Jan Õiglane.

 


Kui Sa tahad teada, kuidas paremini toituda, millised on Sinu sportlikud eeldused ning mida võiksid oma treeningutes muuta, et kiiremini soovitud tulemusteni jõuda, siis selleks sobib hästi FiguraGen Fit&Healthy geenitest, mille saab tellida SIIT.

Kommentaare pole

Lisa kommentaar