+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
Geenitestide labor  >  Treening   >  Personaaltreener soovitab kõigile geenitesti tegemist

Personaaltreener soovitab kõigile geenitesti tegemist

Laura Luhari on treenerina töötanud 8 aastat juhendades nii rühma- kui personaaltrenne. Ta omab kogemust ka lapseootel ja sünnitanud naiste treenimisel. Tal on geenitehnoloogia eriala magistrikraad ning hetkel on ta omandamas samal erialal ka doktorikraadi. See tähendab, et tal on laialdased teamised nii treeneritööst kui ka geneetikast. Tema missiooniks on olla toetavaks juhendajaks terviseteadlikul teekonnal, et aidata leida sobiv liikumisviis ning tekitada harjumus kogu eluks.

Laura sõnul on treenerina väga kasulik teada kliendi geneetilistest omapäradest, et koostada individuaalseid treeningplaane nende eesmärkide täitmiseks. “Ühest küljest on hea teada, millised on inimese geneetilised eeldused erinevate spordialadega tegelemiseks. Mõningatel juhtudel on inimesele sünnipäraselt kaasa antud sobivus vastupidavusaladega tegelemiseks, teistel juhtudel hoopis jõutreeninguks ning lihasmassi kasvatamiseks. Harvemini esinevad korraga head eeldused mõlemaks – sellistel inimestel on piisava motivatsiooni olemasolul eriliselt head tingimused tippspordiga tegelemiseks. Saadud info najal saab treener anda soovitusi, milliseid treeninguid rakendada ja milline võiks välja näha nädala treeningkava efektiivsemalt tulemusteni jõudmiseks. Samuti on oluline teada, millised on kliendi riskid ülekaalulisuse või jo-jo efekti tekkeks ning millised võiksid olla optimaalsed makrotoitainete (süsivesikud, rasvad, valgud) vahekorrad saavutamaks soovitud tulemused (kaalulangus/kaalutõus/kaalu säilitamine). Lisaboonusena on kaasas tervislikud ja maitsvad retseptid, mis võimaldab kogu teoreetilise info kohe praktikasse panna. Soovitan geenitesti tellimist igale enda tervisest huvituvale ja hoolivale inimesele, sest saadud teadmistele saad tugineda kogu ülejäänud elu.”

Personaaltreener Laura Luhari

 

Soovitan geenitesti tellimist igale enda tervisest huvituvale ja hoolivale inimesele, sest saadud teadmistele saad tugineda kogu ülejäänud elu.

 


Sportliku võimekusega seotud geene analüüsitakse FiguraGen Sport, FiguraGen Weight+Sport ning FiguraGen Fit&Healthy geenitestides.


Fotode autor: Galina Deinega

Kommentaare pole

Lisa kommentaar