+ 372 600 0199

info@geenitestid.ee

OÜ myInnerGo

Mäealuse 4, 12618, Tallinn, Eesti

Jälgi meid
Geenitestide labor  >  Geenitestid   >  Kuidas käib geenitesti tegemine?

Kuidas käib geenitesti tegemine?

Kuidas käib geenitesti tegemine? Kas ma pean selleks verd andma? Kus ma saan geeniproovi anda? Kui kaua tuleb vastust oodata? Kui kaua proov säilib? Mis minu DNA-st edasi saab? Tihti pöördutakse meie poole eespool nimetatud küsimustega, seega selgitame veidi põhjalikumalt, kuidas geenitesti tegemine täpsemalt käib.

 

Kuidas võtta geeniproovi?

Geenitesti tegemine on väga lihtne, kiire ja valutu. Testi saab teha mugavalt kodust lahkumata selleks ei ole vaja kuskile kohale tulla ega verd anda. Analüüsiks on vaja anda süljeproov, millest seejärel eraldatakse laboris DNA. Geeniproovi võtmiseks saadetakse testkomplekt Teile otse koju või sobivasse pakiautomaati. Teie andmeid ja bioloogilist materjali kasutatakse vaid geenitesti tegemiseks ning pärast analüüsi teostamist DNA proov hävitatakse.

Geeniproov tuleb võtta vähemalt 30 minutit pärast söömist, joomist, hambapesu, suitsetamist ja nätsu närimist. Parim aeg proovivõtuks on hommikul kohe pärast ärkamist. Täpsemad juhised selle kohta leiab SIIT.

Allpool toodud videost saad vaadata ja veenduda, et proovi võtmine on tõepoolest äärmiselt lihtne.

Kui sa tahad teada, millist põnevat infot geenid sinu kohta räägivad, siis ei ole vaja teha muud, kui esitada tellimus meie kodulehel. Testide valiku ja täpsemad kirjeldused leiate SIIT. Seejärel saadame Teile kõik vajaliku testi tegemiseks. Proov ja täidetud küsimustik tuleb meile laborisse tagasi saata. Selle jaoks on testkomplektiga kaasas spetsiaalne makstud vastusega ümbrik. Ühtegi lisakulu seega proovi tagastamisega Eesti piires ei kaasne. Ümbriku saab viia otse postkontorisse või panna Omniva kirjakasti, mille asukohad leiate SIIT (fail nimega Kirjakastide register (XLS)).

 

Kas testi saab ka kellelegi teisele osta?

Testi võib tellida endale või miks mitte kinkida ka oma lähedasele. Testkomplektiga saadetakse personaalne kood, mis tuleb registreerida meie kodulehel. Selleks tuleb kodulehel luua kasutaja kas kohe testi ostes või alles koodi kättesaamisel. Kui test tellitakse kellelegi teisele, siis ei ole vaja ennast kasutajaks registreerida, vaid seda tuleb teha testi tegijal. Kui soov on geenitest kellelegi kinkida, siis heaks lahenduseks on FiguraGen kingitus, mis saadetakse kaunis kinkepakendis.

 

Kui kaua tuleb geenitesti vastust oodata?

DNA analüüsile ja vastuse koostamisele võib minna 2-8 nädalat alates päevast, kui proov on laborisse tagasi jõudnud. Kui personaalne kood on eelnevalt meie kodulehel registreeritud, siis saabuvad teavitused, kui proov on laborisse jõudnud ja vastus valmis.

Vaata ka geeniteste tutvustavat videot!

Teadmised oma geneetilistest iseärasustest aitavad sul tervislikumalt elada!

 

Kommentaare pole

Lisa kommentaar