EST | ENG | RUS
Kas teadsite, et teadmised enda DNA-st aitavad teha paremat treeningplaani?

– geenitest sportlike eelduste määramiseks – aitab valida sobivaimat spordiala ja parandada sportlikke saavutusi.

Teaduslikud uuringud näitavad, et geneetika mõjutab sportlikke saavutusi rohkem kui 60% ulatuses. Geneetikute ja spordifüsioloogide koostöös on välja töötatud myInnerGo Sport geenitest, mis annab teavet erinevate sportlike eelduste kohta. Testi vastuses olev info on kasulik nii spordiala valikul kui ka treeningplaani koostamisel.

myInnerGo Sport testis analüüsitakse geneetilisi variatsioone, mis on seotud:

  • eeldustega saavutada tulemusi vastupidavusaladel – aeglaste lihaskiudude osatähtsus, VO2max, anaeroobne lävi;
  • eeldustega saavutada tulemusi jõu-ja kiirusaladel – kiirete lihaskiudude osatähtsus, jõutreeningu efektiivsus, lihasmassi osatähtsus;
  • psühholoogiliste eeldustega võistluspordiks;
  • vigastuste riskiga;
  • treeningu mõjuga kehakaalule.

Geenitesti vastuses on kaasas ka soovitused, kuidas analüüsi tulemusi interpreteerida ja kasutada.

Samuti saavad testi tegijad teavet, kuidas täpselt testi tulemusi kasutada mitmete enamlevinud spordialade puhul treeningplaani täiustamiseks.

Rohkem teavet saab testi kohta siit.

myInnerGo Sport testi vastus on inglise keelne ja ilma tõlketa. Vastus ilmub myInnerGo lehele online, kus teda saab lugeda isiklikule kontole sisse logides.

myInnerGo on Geenitestide Labori partner Ühendkuningriigis. myInnerGo Sport testi saab osta nii www.geenitestid.ee lehelt kui ka www.myinnergo.co.uk lehelt.

Kuidas toimub myInnerGo Sport testi tellimine ja tegemine?

  1. Geenitestid.ee lehelt testi tellimise ja ettemaksuarve tasumise järgselt saadame Teile postiga koju DNA-proovi võtmise tarvikud ja juhendi. Vastavalt juhendile tuleb Teil võtta DNA analüüsiks suu limaskesta kaapeproov ehk põsekaabe. Selle võtmine on lihtne ja valutu, tuleb vaid tähelepanelikult järgida juhiseid.
  2. Palun pange tähele, et vastavalt juhendile peate enda proovi koodi registreerima lehel www.myinnergo.co.uk. Proovi koodi registreerimise käigus peate looma myInnerGo lehele enda isikliku konto.
  3. Proov tuleb saata Geenitestide Laborisse postiga – margistatud ja adresseeritud ümbrik proovi saatmiseks on tarvikutega kaasas.
  4. Geenitestid.ee lehelt saate oma koodi abil kontrollida, kas Teie saadetud proov on jõudnud Geenitestide Laborisse.
  5. Kui testi vastus on valmis, siis saate sellekohase teate enda e-mailile. Vastust näete, kui olete oma myInnerGo kontole sisse loginud. Vastus on inglise keelne.

Küsimuste korral saate abi kirjutades info[at]geenitestid.ee või helistades +372 620 4347.

myInnerGo Sport testi hind on 135 EUR.